top of page

zeynep  ebru  aksoy

Mimar (ODTÜ 1994)
Permakültür tasarımcısı (Findhorn 2011)
Arazide Su Yönetimi (Tamera 2014)

  • onarıcı ekolojik yerleşim tasarımı

  • yaşamsal döngülerin gözlemi ve modellerin arayışı

  • ekolojik mimarlık

  • permakültür yöntemleri ile arazi ve bahçeler yaratılması

  • Katılımcı tasarım

  • bireysel ve bütünsel şifa arayışları

  • doğa - besin - şifa ilişkisi

20 yıl mimarlık, dekorasyon, yeniden işlevlendirme projelerinde uluslararası kapsamda her görevde çalıştıktan sonra, bu ana akımın dışına çıkıp mesleğimle barıştım. 

About us

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are.

1994 - 2015 yılları arasında 21 yıl Türkiye’de ve yurtdışında  yeniden işlevlendirme, iç mimarlık ve mimari uygulama projelerinde tasarımcı, yapımcı, proje yöneticisi, koordinatör olarak görev aldım. Türkiye’li ve yabancı işverenler için Türkiye'nin dışında, Romanya, Rusya, Moldova, Kazakistan'da önce ücretli, sonra iş sahibi olarak projeler aldım ve yürüttüm.

Musa Kocatepe ile 2009’da yaşam koçluğu ve enerjisel şifa çalışmalarına katıldım.. Giderek bu sistemde çalışmaya devam ederek kimseye bir faydam olmayacağını anladım.. 

2011′de bir ay İskoçya’da Findhorn Ekoköy, Spiritüel Topluluk ve Öğrenim Merkezi’nde yaşayarak ekoköy / permakültür tasarımı eğitimi aldım.
 

2014’te Tamera Şifa Küresi’ne (Tamera Healing Biotope), Arazide Su Tutma (Water Retention Landscapes) eğitimine katıldım. Yağmur suyunun arazi ölçeğinde göletlerle tutularak ekosistem onarımı ve gıda üretiminin desteklenmesi konusunda sonuç vermiş örnek bir projenin detaylarına yönelik bilgi ve teknik eğitim aldım.

Ekolojik mimarlık, permakültür,  arazide su tutma konularında çeşitli atölye çalışmaları, toplantı ve sunuşlara katıldım ve/ya düzenlenmesine katkı verdim. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği Mimarlığın Sosyal Forumu 2010 ile Çocuk ve Mimarlık Uluslararası Kongresi’nin düzenleme komitelerinde görev aldım.

Mimarlık, iç mimarlık ve inşaat sektörlerinde 20 yılın üzerindeki yoğun çalışmam, iç sesime daha yakın bir yaşam arayışına itti. Nihayet anladım ki adım atma zamanı gelmiştir.. 2015 yılında Fethiye Yeşilüzümlü - İncirköy havzasına yerleşince. İç sesimle uyumu yakaladım!.. :) 

Zaman zaman arazide su yönetimi ve ekolojik yerleşimlere ilgili sohbet / sunumlara katılsam da artık somut proje üretmek daha çok heyecan veriyor.. 

 

Yollarımız kesişirse bir nedeni vardır.. 

20181116_143324-s2.jpg
Ben Knoll

Partner

info@mysite.com

Tel: 123-456-7890

Andy Segal

Partner

info@mysite.com

Tel: 123-456-7890

Ron Bird

Architect

info@mysite.com

Tel: 123-456-7890

bottom of page